«Конституція України: історія свободи»
19 червня в Первомайському професійному ліцеї майстер виробничого навчання Цибульник Ю.О. в групі № 18 провела виховний захід на тему «Конституція України: історія свободи». Учні дізналися про тернистий шлях становлення української держави, життя та діяльність видатних державотворців.
Також під час заходу всі присутні мали можливість ознайомитись з матеріалами літературної виставки на тему «Конституція України – шляхи становлення», яку підготувала бібліотекар ліцею Пономаренко Л.Я.
День відкритих дверей ліцею
Традиційно навесні Первомайський професійний ліцей гостинно відкриває свої двері для тих, хто бажає дізнатись про навчальний заклад та ознайомитись з робітничими професіями, які можна опанувати.
Цьогорічний профорієнтаційний захід відбувся 17 квітня та став одним з найбільш масових заходів за участю гостей міста Первомайський та Первомайського району 2018 року. Для учасників заходу у цей день були підготовлені інформаційні стенди з вичерпною інформацією стосовно обраних професії, профорієнтаційні папки та буклети, в яких детально описуються особливості певного ремесла та його переваги.
Під час проведення Дня відкритих дверей у закладі було представлено виставку учнівських робіт. Макети тракторів, комбайну та вишуканої карети, квіти з металу та проволоки, макети кулінарних та кондитерських виробів, вироби з металу та інші роботи – все це справа рук учнів ліцею, які вони виготовили на заняттях гуртків під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання.
Після концертної програми, підготовленої учнями ліцею для ознайомлення зі всіма професіями, учні шкіл району та міста ознайомились з матеріально-технічною базою навчального закладу. Школярі побачили добре обладнані кабінети для навчання, майстерні та лабораторії для виробничого навчання, бокси для учбового транспорту, музей, гуртожиток, бібліотеку та інше.
На закінчення свята організатори побажали випускникам шкіл успішного завершення навчального року, вдалого вибору професії, яка забезпечить реалізацію таланту й здібностей та пригостили гостей свіжою випічкою зробленою учнями ліцею.
Первомайський професійний ліцей, спрямовуючи всі сили на підвищення професійного рівня майбутніх спеціалістів, з радістю прийме на навчання здібних, цілеспрямованих та творчих молодих людей.
«Жахіття Голокосту». Виховна година
27 січня весь світ вшановує Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день ми приєднуємося до загальної скорботи і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост.
Саме цієї дати 2016 р. викладачем історії Блюсюк Н.Ю. в групі №25 було проведено виховну годину «Жахіття Голокосту». Під час заходу учні ознайомились з поняттям Голокост як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей, зі змістом подій, пов’язаних з трагедією в Бабиному яру.
Допоки жива людська пам’ять, трагедію Голокосту слід згадувати з соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.
———————————————————————-
День народження гривні
Рівно 19 років тому, 2 вересня 1996 року гривня замінила українські карбованці і стала національною валютою України.
З приводу цього 2 вересня 2015 р. в Первомайському професійному викладач економіки Лукінова І.О. провела з групою №43, професія «Офісний службовець (бухгалтерія)», виховний захід, присвячений Дню народження гривні.
Презентація. 2 вересня – День народження гривні
«Тютюнова спокуса». Виховна година
Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Давно вже став звичним плакат – «Крапля нікотину вбиває коня!». Ми часто не замислюємось над змістом цих слів. Але ж таки справді вбиває!
Нині ми не можемо говорити про куріння підлітків як про невинні пустощі. Куріння – соціальне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників підліток починає курити – спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І так куріння стає звичкою. А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Отож, краще не починати.
Саме тому 13 листопада 2014 р. в Первомайському професійному ліцеї майстром виробничого навчання Горбуліною А.О. в навчальній групі №32 була проведена профілактична виховна година на тему «Тютюнова спокуса». Метою цього заходу було:
– дати учням елементарні знання про хворобу тютюнопаління, його дію на організм людини;
– дізнатись про шляхи профілактики тютюнозалежності;
– розглянути тютюнопаління в моральному аспекті;
– привести учнів до розуміння переваг здорового способу життя;
– виховувати в них почуття відповідальності за власне життя та дії, а також життя оточуючих людей.
На початку та після завершення виховної години учні мали змогу ознайомитись з тематичною виставкою літератури, яку підготувала бібліотекар ліцею Пономаренко Л.Я.
Здоров’я – безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. При зустрічах, розставаннях з близькими і дорогими людьми ми бажаємо їм доброго і міцного здоров’я, оскільки це – основна умова і запорука повноцінного і щасливого життя. Здоров’я допомагає нам виконувати наші плани, успішно вирішувати основні життєві завдання, долати труднощі, а якщо доведеться, то й значні перевантаження. Добре здоров’я зберігається і укріплюється самою людиною, забезпечує їй довге і активне життя.
Так от, давайте ще раз продумаємо свої життєві завдання і цілі, виділивши тим самим час для зміцнення свого здоров’я.
———————————————————————-
«Етикет». Виховна година
23 червня 2014 року в Первомайському професійному ліцеї майстер виробничого навчання Ченцова О.О. провела виховну годину «Етикет» в групі №22. Під час заходу учні ознайомились з історією виникнення етикету, нормами та правилами поведінки та літературною виставкою, яку підготувала бібліотекар Пономаренко Л.Я. Метою заходу було сформувати в учнів етичну культуру, моральні цінності та норми, дружність та ввічливість, повагу та чуткість по відношенню до інших людей.
Вимоги сучасного етикету складалися протягом багатьох століть історії цивілізації, це результат досвіду багатьох поколінь. Правила, які виробило людство, є міжнародними і в цілому єдині у всіх країнах, хоча мають і свої особливості залежно від національних і історичних традицій і законів сповіданої релігії.
Загальноприйнятий етикет допомагає в спілкуванні людям різного рівня, які належать до різних соціальних груп. При цьому вони використовують готові форми комунікації.
Норми спілкування повинні бути засвоєними з раннього дитинства, тому етикет входить в культуру виховання молодих людей.
В ході заходу учні були поділені на три команди: «Ввічливість», «Скромність», «Тактовність». Учасники змагалися у знанні правил поведінки у громадських місцях, спілкуванні чоловіка та жінки. За результатами проведеної вікторини I місце зайняла команда «Скромність», II місце – команда «Ввічливість», III місце – команда «Тактовність».
———————————————————————-
«Рушник – символ праці і краси».
Виховна година
19 червня 2014 року в Первомайському професійному ліцеї майстер виробничого навчання Лактіонова О.М. провела виховну годину «Рушник – символ праці і краси» в групі №22. Під час заходу учні ознайомились з призначенням рушників, символікою кольорів та орнаментами. Метою заходу було прищеплення дітям почуття любові до своєї країни, поваги до символів України та українських традицій.
Яким затишком, теплом, спокоєм віє від цих рушників! А чи в кожному домі зараз є вишиванка, вишиваний рушник? Певно, ні. Призабули чомусь це дивне народне мистецтво.
Рідна мати моя, ти ночей не доспала
І водила мене у поля край села,
І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,
І рушник вишиваний на щастя дала.
Рушник, і правда, можна порівняти з піснею, витканою чи вишитою на полотні. Без рушника, як і без пісні, не обходиться народження, одруження людини, ювілейні урочистості.
Як і в пісні співається, за звичаєм, коли син вирушав із дому в далеку дорогу, мати дарувала йому рушник, щоб беріг сина від лиха. А весільний рушник кожна дівчина готувала сама. А візерунків яких тільки не знайдеш на рушниках: засіяна нива – ромб з крапкою, вазон чи квітка – світове дерево од неба до землі, людські фігурки, немов з дитячого малюнка, – знак Берегині, богині хатнього вогнища. Скрині повнилися дівочими рушниками, їх дбайливо оберігали, хизувалися – гостям і сусідам показували, бо то дочка на виданні готує собі посаг. А вишивати рушники і сорочки матері навчали дочок змалку. Як-то у пісні на слова Павличка співається:
Як я малим збирався навесні
Піти у світ незнаними шляхами –
Сорочку мати вишила мені
Червоними і чорними нитками.
І тут українські майстрині – неперевершені. Казкової краси візерунками прикрашали сорочки, намітки, очіпки – прагнули до краси, до самобутності. Ці українські обереги пройшли крізь віки і нині символізують чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею. «Хай стелиться вам доля рушниками!» – кажуть, бажаючи людям щастя, добра, миру, злагоди і любові.
———————————————————————-
Я – Українець
З метою вивчення української культури, національних традицій, формування у підлітків гордості за свою країну у навчальних групах Первомайського професійного ліцею були проведені тематичні уроки на тему «Я – Українець». Під час заходів учні декламували вірші, озвучували історичні відомості про нашу державу.
Викладачі разом з вихованцями розглянули основні віхи в історії України. Учні поглибили свої знання про Україну, її історію, національні символічні позначення.
———————————————————————-
До 70-річчя звільнення України
від німецько-фашистських загарбників
Війна… Страшне слово, скільки в ньому ненависті, злості, крові, сліз, розбитих сердець, скалічених доль, смертей, болю, а заразом це відвага, мужність, героїзм, подвиг і нарешті Перемога! Яке щастя, що та, така вистраждана, вимолена перемога була за нами, що не задарма мільйони радянських солдат полягли у сиру землю на полях битви, вони віддали найцінніше, що мали – життя. Життя за нас, за своїх нащадків, за мирне і чисте небо над головою, за свободу, за Батьківщину!
На початку травня в Первомайському професійному ліцеї було проведено ряд заходів, присвячених відзначенню Дня Перемоги та 70-річчя звільнення території України від німецько-фашистських загарбників. Учні ліцею відвідали музей бойової слави. Для всіх відвідувачів в бібліотеці була створена тематична виставка літератури та фотоматеріалів, присвячена подіям Великої Вітчизняної війни. В групах майстри та класні керівники провели уроки пам’яті. Всім запам’ятався фестиваль патріотичної пісні, на якому діти із задоволенням співали пісні воєнних років. Традиційно колектив ліцею прийняв участь у покладанні квітів до вічного вогню.
———————————————————————-
75-річчя Карпатської України – уроки історії
У цьому році Україна відзначає 75‑річчя Карпатської України.
Карпатська Україна – невизнана держава – була проголошена 15 березня 1939 року та проіснувала 1 день. 16 березня 1939 р. угорські війська захопили Хуст – столицю Карпатської України, а 18 березня більша частина території Карпатської України була окупована.
Недовгий період існування держави став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби українців за незалежність України. Тільки зараз ми починаємо усвідомлювати, що Карпатська Україна стала тим містком, що поєднав державотворчі намагання українців від держави Володимира Великого і аж до проголошення незалежності України у 1991 році.
Згідно плану заходів у Первомайському професійному ліцеї були проведені тематичні уроки та засідання круглого столу «Карпатська Україна – уроки історії». Учні ліцею відвідали тематичну книжкову виставку в бібліотеці. На виховних годинах діти переглянула документальний фільм «Розстріляна держава – Карпатська Україна» та ознайомилися з краткою біографією Августина Волошина.
———————————————————————-
Була війна, була Перемога
Кожного року 9 травня ми відзначаємо День Перемоги, і ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя за наше щастя.
8 травня 2014 р. в читальній залі бібліотеки проходив захід до Дня Перемоги з циклу «Була війна, була Перемога», в якому взяли участь учні групи №28.
Через книги, представлені на книжковій виставці «Дорогами війни», учні мали змогу доторкнулись до сторінок Вітчизняної війни. Бібліографічний огляд літератури провела бібліотекар Пономаренко Л.Я.
До уваги присутніх була представлена виставка особистих речей та документів ветеранів й учасників бойових дій, фотографій воєнних років під назвою «Їм дісталася важка участь солдатів».
Все далі в історію відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував своєї крові, свого життя за наше з вами сьогодення. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Зберегти їх пам’ять, донести її до молодого покоління святий обов’язок кожного.
———————————————————————-
День матері
29 квітня 2014 р. майстер виробничого навчання Лактіонова В.В. з учнями групи №12 провела відкриту виховну годину, присвячену Дню матері на тему «Ми мати називаємо святою». Захід було проведено в читальній залі, до якого бібліотекар ліцею Пономаренко Л.Я. підготувала тематичну виставку.
Найдорожчою людиною у нашому житті завжди була, є і буде мама. Із нею ми відкрили для себе світ. Перші кроки зроблено, тримаючись за мамині надійні руки. Перша пісня – мамина. Першу іграшку подала мама і перша порада теж мамина. Наша мама найдорожча, найкраща і єдина. Мама ласкава, ніжна і добра. Вона завжди поруч.
Про матерів можна говорити нескінченно. Добрі, горді, мужні матері! Скільки життів урятовано їхніми руками, скільки лих прогнали добрі слова їх, скільки подвигів зроблено відважними їхніми серцями! Де знайти слова, що змогли б повідати про невичерпну материнську любов, передати щедрість їхніх серць? І складають люди про матерів вірші, пісні, прекрасні легенди й серйозні книги.
———————————————————————-
Цивільний захист
Згідно з планом підготовки ліцею з Цивільного захисту 18 квітня 2014 року в Первомайському професійному ліцеї було проведено День цивільного захисту. Кількість учнів, задіяних у проведенні Дня ЦЗ – 197 осіб.
Основною метою Дня ЦЗ стали:
1. Для керівного складу:
– удосконалення форм і методів при організації та виконанні ситуацій техногенного характеру.
2. Для викладачів та майстрів:
– набуття практичних навичок в діях по сигналах оповіщення ЦЗ та при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного характеру.
3. Для учнів:
– практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя в надзвичайних ситуаціях.
В ході Дня ЦЗ проведені:
1. Загальноліцейна лінійка.
2. Відкритий урок на тему: «Захист населення від надзвичайних ситуацій», який провів викладач предмета «Захист Вітчизни» Рябокобила О.О.
3. Огляд-конкурс стіннівок, малюнків, плакатів за темою: «Дії населення та захист людини в надзвичайних ситуаціях».
4. Практичне заняття з питань застосування засобів протипожежного захисту.
5. Виставка наочних матеріалів, малюнків «Захист людини у надзвичайних ситуаціях».
6. Подання сигналу «Увага всім!», проведення евакуації з приміщення ліцею.
7. Естафети- змагання серед учнів ліцею.
Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу ліцею діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій.
———————————————————————-
Таємниці маніпуляцій, або солодка дорога в нікуди
15 січня 2014 року в групі № 16 з професії «Штукатур; лицювальник-плиточник» Первомайського професійного ліцею було проведено виховну годину на тему «Таємниці маніпуляції. Алкоголь», який підготували класний керівник Литвін Тетяна Вікторівна та майстер виробничого навчання Скаженюк Наталя Анатоліївна. В рамках заходу учні прослухали лекцію класного керівника тему «Енергетичні напої вбивають. Солодка дорога в нікуди». Також було продемонстровано відеофільм на тему: «Алкоголь – ворог здоров’я», після чого відбулося обговорення даної проблеми та обмін думками.
27 січня 2014 р. в Первомайському професійному ліцеї викладачем історії Блюсюк Н.В. був проведений виховний захід «Сторінки історії: Голокост», присвячений міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту
29 січня 2014 р. відбулась виховна година для учнів групи № 12 під назвою «Слава Україні, героям слава», присвячена пам’ятній даті в історії держави – бій під Крутами.
Цікава та пізнавальна програма була підготовлена викладачем історії та правознавства Н.Ю.Блюсюк.
Презентація. Україна – наш спільний дім